Vrtići

Predškolski se odgoj u Gradu Zagrebu provodi u 60 dječjih vrtića kojima je osnivač Grad Zagreb, a koji djeluju na 200 lokacija, 46 privatnih dječjih vrtića (14 vjerskih i 32 u vlasništvu građana, odnosno udruga), te pojedine posebne ustanove za djecu s teškoćama u razvoju, druge ustanove i udruge kojima se iz gradskog proračuna osiguravaju sredstva za sufinanciranje određenih programa predškolskog odgoja.

Ovo je prilika da gradska uprava testiranjem novog FUPOL alata prikupi mišljenja građana u vezi s potrebama u području objekata za predškolski odgoj, a naročito u pogledu:
  • kapaciteta vrtića
  • lokacija vrtića
  • dvorana za tjelesne aktivnosti, igrališta ili drugih prostora za dnevni boravak djece na zraku
  • gradnje novih i dogradnje postojećih gradskih vrtića
  • osnivanja novih privatnih vrtića
  • vrtića u trgovačkim društvima i poslovnim organizacijama u gradskom i privatnom vlasništvu
  • održavanja vrtića.

Što još možemo učiniti?
Doprinesite i Vi poboljšanju i unaprjeđenju dječjih vrtića u Gradu Zagrebu!
Želimo čuti Vaše mišljenje, savjet, kritiku i prijedlog!

Mapa za unošenje mišljenja

  • za prikaz mape potrebno je koristiti Google Chrome ili Mozilla Firefox preglednik;
  • prijavite se putem vašeg Facebook ili Twitter korisničkog računa;
  • ako nemate Facebook ili Twitter korisnički račun mišljenje možete dati i kao anonimni korisnik;
  • mišljenje možete dati desnim klikom na dio mape koja prikazuje željenu lokaciju u Gradu.
Da biste ostavili komentar, potrebno se prijaviti putem Google korisničkog računa ili koristiti univerzalni korisnički račun sa sljedećim korisničkim imenom i lozinkom:
Korisničko ime: korisnik110@gmail.com
Lozinka: ko110risnik.

19 comments:

  1. Vezano uz održavanje vrtića predložila bih nabavu novijih didaktičkih igračaka, koje će odgajatelji moći svrsishodnije uklopiti u svoje dnevne radne programe, ovisno o dobi djece.

    ReplyDelete
  2. Centraliziranje servisiranja dizala, motornih vozila, aparata za gašenja požara i sl. kao što je nedavno centralizirana nabava kruha i sl. proizvoda.

    ReplyDelete
  3. Veliki broj vrtića u Gradu Zagrebu treba obnovu, a neka naselja trebaju i nove vrtiće. Za početak bi trebalo napraviti analizu, koja naselja ne mogu primiti svu prijavljenu djecu, a zatim provesti snimku stanja svakog vrtića. Temeljem te analize mogao bi se napraviti plan unapređenja vrtićke infrastrukture, a zatim i realizirati u skladu s financijskim mogućnostima.

    ReplyDelete
  4. Dapače, podržavam svaku izgradnju i uređenje vrtićkih prostora.

    ReplyDelete
  5. Mišljenja sam da je potrebno obnoviti dvorište u vrtićima na primjeren način... Vrtić kod Boćarskog doma doista zaslužuje obnovu.

    ReplyDelete
  6. U vrtićima nedostaje odgajatelja. Previše djece na premali broj teta je u svim vrtićima.

    ReplyDelete
  7. SANJA KNJAZ, Bilo bi dobro otvarati što više specijaliziranih vrtića kao npr. likovni, sportski, glazbeni...

    ReplyDelete
  8. U našim "vrtićkim" prilikama teško je pisati o investicijama kad u vrtićima nema ni najosnovnijeg - wc papira, maramica ni sapuna. Bilo što u poboljšanju uvjeta boravka mališana svakako je dobrodošlo, no ipak najveći je problem ono što nije tema ove ankete-prevelik broj djece na jednu tetu. Kolike god one mađioničari bile, što znam iz vlastitog iskustva, fali im uvijek još koji par ruku da presvuče bebu, zagrli uplakanog, pročita rečenicu iz slikovnice, pokaže kako napisati slovo, spasi od ugriza s leđa, obriše nosić koji curi...

    ReplyDelete
  9. U dvorištima vrtića djeci je za igru njačešće ponuđena ljuljačka ili penjalica. Bilo bi lijepo kada bi se ta dječja igrališta obogatila modernijim spravama za igru.

    ReplyDelete
  10. SANJA ŽIVKOVIĆ,
    Mislim da bi bio kvalitetniji rad u manjim vrtićkim grupama od pet do šest djeteta po teti.

    ReplyDelete
  11. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  12. najprije treba poći od broja djece po skupinama.I kada je manje djece jedan odgojitelj je malo i to nije sigurna situacija ni za djecu ,a i tati se moža nešto dogoditi........kada već postoje stručni suradnici neka to i budu jer su preuzeli ulogu inspekcije i utjerivača robova tj,teta,To je jako sramotno i ponižavajuće za odgojitelje koji iz čiste ljubavi i sa puno odricanja rade sa djecom...

    ReplyDelete
  13. Kada će se Grad Zagreb početi pridržavati Državnih pedagoških standarda. Grad Zagreb krši zakon. Tko treba odgovarati za to?Zakon se krši, a i nadležno Ministarstvo ništa ne poduzima po tom pitanju. Prjedlog je da Grad Zagreb počne poštivati Državne pedagoške standarde jer je imao 5 godina da se pripremi, a nije učinio ništa po tom pitanju osim što se još dodatno opterećuju grupe i upisuju djeca sa teškoćama u razvoju koju oni ne priznaju kao takve.Naravno sve pada na odgojiteljice( čitaj robove) kojima se prijeti da su lako zamjenjive i nek budu sretne što imaju posao. I to sve u 21. stoljeću.

    ReplyDelete
  14. Vrtić Tratinčica u Dugavama je sagrađen davne 1980. godine i predviđen je za smještaj tristotinjak djece. Vrtić ima područne objekte koji se nalaze u stambenim zgradama. Mišljenja sam da bi se trebala izvršiti dogradnja na postojećem vrtiću, kako bi mogao smjestiti što više djece i pritom smanjiti stambene objekte. Smatram da bi to bilo najbolje za djecu, a ujedno i za odgajatelje.

    ReplyDelete
  15. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  16. Područni objekt vrtića "Savica" sagrađen je 1981.godine i potrebno ga je adaptirati.

    ReplyDelete
  17. U Zagrebu definitivno nedostaje vrtića za djecu s posebnim potrebama, djecu s poteškoćama u razvoju. Također kronično nedostaje odgajateljica, a očito i vrtića jer je potražnja prevelika, a ponuda vrtića premala.

    ReplyDelete
  18. U potpunosti se slažem s Anonimnim Korisnikom prije mene!

    ReplyDelete